AkzoNobel ve McLaren Racing yeni F1 sezonu öncesinde ortaklıklarını uzattılar

McLaren Racing’in 2021 Formula 1 arabası, iki şirketin 2008 yılında hayata geçirdikleri uzun soluklu ortaklıklarını uzatmalarının ardından bir kez daha AkzoNobel’in yüksek performans boyalarını taşıyacak.

AkzoNobel, Resmi Boya ve Kaplama Ortağı olarak, MCL35M’in yanı sıra ekibin nakil aracı, garajı ve aksesuarlarının tüm boyalı parçaları için Sikkens oto tamir boyalarını tedarik ediyor.

Ayrıca, şirketin Denizcilik ve Koruyucu Boyalar iş kolu da motor ve egzozu çevreleyen kritik bileşenler için International ürün yelpazesinden Intertherm 50 ısı kalkanını da sağlıyor.

 

“Gücünü iş birliği, inovasyon ve yüksek performans arayışından alan McLaren Racing ile başarılı ortaklığımızı uzatmaktan büyük bir gurur duyuyoruz,” diyen AkzoNobel’in Otomotiv ve Özel Boyalar iş kolu Direktörü Patrick Bourguignon, “McLaren F1 ekibinin ruhu ve başarıya adanmışlığı, tüm müşterilerimize en iyi ürün ve hizmetlerimizi sağlamayı sürdürme çabalarımızda bize ilham veriyor,” diye ekledi.

McLaren Racing Ticari Operasyonlar Direktörü Mark Waller ise, “On yıla yayılmış bu ortaklıkta, AkzoNobel keşfetmeye ve yenilik yapmaya devam etme tutkusu ile ekibimize doğrudan uyum sağlıyor. Yarış arabalarımızın pistteki performansını daha da ileriye taşımamıza yardımcı olmak üzere, ortaklığımıza ve AkzoNobel’in boya ve kaplama ürünleri ile olağanüstü inovasyonun geliştirilmesine devam etmekten mutluluk duyuyoruz,” dedi.

McLaren F1 ekibi, takım sıralamasında üçüncü tamamladığı dikkat çekici 2020 sezonunu daha da ileri taşımak için çalışacak. Aynı zamanda, dinamik yeni pilot kadrosunda, (2020 pilotlar sıralamasında dokuzuncu gelen) Lando Norris’e, (sezonu beşinci sırada bitiren) Daniel Ricciardo katılacak.

McLaren Racing ve AkzoNobel’deki bilim insanları ve teknisyenler arasında, on yılı aşkın bir süredir devam eden e ortaklık 2012 yılında McLaren Automotive’i de içerecek şekilde genişletilmişti. Kaplamalar teknolojisi ve renk geliştirmede inovasyona ivme kazandırılmasına yardımcı olmanın yanı sıra, bu iş birliği aynı zamanda yeni fırsatların keşfedilmesinin önünü de açtı.

 

Bourguignon sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sezon, Sikkens ve International kaplamalarımızı MCL35M üzerinde iş başında görmekten son derece heyecanlıyız ve F1 yarışlarının Eylül ayı için planlanan Hollanda’ya geri dönüşünü iple çekiyoruz.”

Yeni sezon için testler 12 Mart’ta başlayacak ilk Grand Prix ise 28 Mart tarihinde Bahreyn’de düzenlenecek.

 

AkzoNobel hakkında

 

200 yılı aşkın süredir, yüzeylere hayat veren bir olasılıklar dünyasına öncülük ediyoruz. Boya üretiminde uzman olarak, her an ürünlerimizden birine sadece birkaç metre uzaklıkta olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Dulux, International, Sikkens ve Interpon gibi markalardan oluşan birinci sınıf portföyümüz, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin güvenini kazanıyor. 150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren bir şirket olarak, gözümüzü global sektör liderliğine diktik. İki yüzyılı aşkın bir süredir geleceği keşfeden, en sürdürülebilir boya şirketinden de bu beklenir.

 

McLaren Racing hakkında

 

McLaren Racing, 1963 yılında Yeni Zelandalı yarış pilotu Bruce McLaren tarafından kurulmuştur. Takım, ilk Formula 1 yarışına girdiği 1966 yılından bu yana 20 Formula 1 dünya şampiyonluğu, 180’den fazla Formua 1 Grand Prix kazanmış, Le Mans 24 Saat’te ilk denemesinde ve Indianapolis 500’te üç defa şampiyonluğa ulaşmıştır.

 

McLaren Racing, halen global olarak Formula 1 ve ABD’de INDYCAR yarışlarında yer almaktadır. Takım, 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda Lando Norris ve Daniel Ricciardo ile yarışacaktır. 2021 yılında, McLaren Racing INDYCAR Serisinde Pato O’Ward ve Felix Rosenqvist ile yarışırken, Juan Pablo Montoya da Indy 500’ün 105.’sinde üçüncü bir Arrow McLaren SP Chevrolet ile takım ile birlikte yarışacaktır.

Check Also

Tungsten Karbür ne işe yarar?

Tungsten karbür (kimyasal formül : WC), eşit miktarda tungsten ve karbon atomu içeren kimyasal bir bileşiktir. En temel haliyle tungsten karbür ince gri …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]