Adıyaman’da depreme hastanede yakalanan yaşlı kadın o anları anlattı

Depremin en çok etkilediği noktalardan biri de hastaneler oldu.

Depremden önce hastanelerde tedavileri süren vatandaşlar sarsıntılara hastanelerde yakalandı.

Adıyaman’da tedavi gördüğü hastanede depreme yakalanan Emine Kadıoğlu, bir hemşirenin yardımıyla hasar gören hastaneden çıktı.

“Tek kalmıştım sağ olsun bir hemşire beni aşağı indirdi”

Kadıoğlu’nun torunu ve torununun çocuğu depremde hayatını kaybetti. Evinin tamamen yıkıldığını da söyleyen Kadıoğlu, “Ben depremde Adıyaman’da hastanenin üst katındaydım. Deprem esnasında duvardan duvara çarptım. Ben tek kalmıştım sağ olsun bir hemşire ‘Kimse var mı’ diye seslendi.  Ben de seslenince beni aşağı indirdi. Benim 5 oğlum, 5 kızım var. Torunum ve torunumun çocuğu öldü. Evim yıkıldı, evim yok. Keşke evim tamamen yansaydı da milletim böyle olmasaydı. Bundan sonra bana apartman verseler benim gözümde değeri yok” dedi.

“90 hastamız var”

Bunların yanı sıra Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde ortapedi bölümünde tedavi gören yaralılarla ilgili son bilgileri paylaşan Ortapedi ve Travmatoloji Uzmanı Necati Doğan, “Bizim üstlendiğimiz 90  hastamız var. Bunların 30’u çocuk yoğun bakımda. 20’si genel yoğun bakımda, 40 kadarı da serviste tedavi görüyor. Bunların birçoğunun ilk müdahaleleri tamamlandı. Şu an yara takipleri bazı yaptığımız kas rahatlatması gibi işlemler var. Bunların takibini yapıyoruz” dedi. 

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]