Sanmar Arpaş’a iki römorkör daha sattı!

Arpaş, Sanmar’dan Sırapınar XVI ve Nehir sınıfına ait iki adet yeni römorkör satın aldı. Römorkörler, Arpaş’ın Sanmar’dan aldığı dördüncü ve beşinci römorkörler oldu.

Sırapınar XVI ve Nehir sınıfına ait Römorkörler diğer Arpaş römorkörlerinin de görev yaptığı Akdeniz’deki İskenderun Limanı’nda faaliyette bulunacak. Sırapınar sınıfı olarak adlandırılan RAmparts 2200, Sanmar’ın başarılı serisi RAmparts 2400-SX Boğaçay’ın küçük kız kardeşi olarak adlandırılıyor.

Sanmar Ticari Direktörü Rüçhan Çıvgın, satın alımlara ilişkin “Türk denizcilik sektöründe çok saygın bir şirket olan Arpaş’ın son römorkör alımları için Sanmar’ı seçmiş olmasından ve özel operasyonunu karşılayabilmekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz” diye konuştu.

Arpaş Kaptanı Davut Sakin ise şöyle konuştu: “İşletmecinin tersaneyle ilgili geçmiş deneyimlerine dayanarak, Sanmar’dan tekrar satın alma kararımız bizim için zor olmadı.Sanmar’ı seçtik çünkü onlardan daha önce satın aldığımız römorkörlerden çok memnun kaldık.”

Check Also

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı yüzde 6,1 arttı!

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ağustosta yüzde 6,1 arttı. Türkiye limanlarında ocak-ağustos döneminde elleçlenen …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]