Gezi teknelerinin kara sörveyi sualtı görüntü şartıyla uzatıldı!

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın “Gemilerin Teknik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Geçici Madde-1’e dayanarak, kara sörveyi tarihi geçmiş olan saç yapılı günübirlik gezi teknelerinin, sualtı görüntü sörveyi kaydı yapılması şartıyla kara sörveyinin 31 Ekim 2021 tarihine kadar uzatılma talebiyle kara sörveyi süresinin uzatıldığı açıklandı.

Yaşanacak yoğunluğu önlemek amacıyla yetkili firmalar tarafından yapılacak sualtı sörveyi ile 1 yıl süreli Denize Elverişlilik Belgesi düzenleneceği bildirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nce yayınlanan ilgili yazıda; “Salgın nedeniyle yaşanılan ve/veya yaşanılacak yoğunluk kaynaklı karaya çekilemeyen ve kara sörveyi yaptıramayan gemiler; Bakanlıklarınca kamera ile su altı sörveyi yapmak için yetkilendirilmiş ve geçerli belgesi bulunan firmalar vasıtasıyla denetim personeli eşliğinde ilgi Yönetmelik kapsamında su altı sörveyleri ile birlikte deniz sörveyi yapılarak, uygun bulunması halinde 1 (bir) yıl süreli Denize Elverişlilik Belgesi düzenlenecektir.” ifadeleri yer alıyor.

Check Also

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı yüzde 6,1 arttı!

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ağustosta yüzde 6,1 arttı. Türkiye limanlarında ocak-ağustos döneminde elleçlenen …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]