GEFCO Group IJS Global’i satın aldı


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/miningpr/public_html/logisticusdergisi.com/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

GEFCO, Hollandalı IJS Global’in 15 Ekim’de tamamlanan satın alınmasıyla birlikte hava ve deniz yük taşımacılığı operasyonlarındaki faaliyetlerini güçlendirecek.

 

23 Eylül 2015’de duyurulan satın alma işlemi, IJS Global hisselerinin yüzde 100’ünün  GEFCO’ya devredilmesiyle 15 Ekim’de tamamlandı. 2005 yılında kurulan IJS Global hava ve deniz operasyonlarında faaliyet gösteren bir yük taşımacılık şirketidir. Merkez ofisi Hollanda’nın Amsterdam şehrinde yer alan ve 2014 yılını 160 milyon Euro ciroyla kapatan şirketin 500’ün üstünde çalışanı bulunuyor.

 

Uzun vadeli  büyüme stratejisi
GEFCO Yönetim Kurulu Üyesi, Luc Nadal satınalma  işlemi  ile ilgili yaptığı açıklamada: “ Bu satınalma GEFCO Group’un uzun vadeli büyüme stratejisine paralel olarak, uluslararası varlığını genişletme ve iş alanlarını çeşitlendirme hedeflerinin bir sonucu. IJS Global, Gefco Group’un özellikle Çin, Güney – Batı Asya, Avustralya ve Birleşik Devletleri’yle birlikte toplam 16 ülkede yürüttüğü operasyonlarla sürdürdüğü varlığını destekliyor. Hollandalı şirket farmasötik (eczacılık), insani yardım,  ileri teknoloji ürünler, petrol ve gaz, uzay ve moda sektörlerinde faaliyet gösteriyor. US Global yük taşımacılığındaki uzmanlığıyla GEFCO’nun uluslararası müşterilerinin ihtiyaçları için sunduğu global lojistik çözümleri zenginleştirecek.

Check Also

UPS 2015 yılı 3. Çeyrek sonuçlarını açıkladı

UPS, (NYS:UPS) 2015’in üçüncü çeyreğinde seyreltilmiş hisse başına kazancını 1,39 dolar olarak açıkladı, bu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir