Avustralya araştırma gemisi dev meteoru böyle görüntüledi!

Avustralya hükümeti araştırma gemisi RV Investigator, Tasman Denizi üzerinde parçalanan dev bir meteorun videosunu çekti.

Geminin kamerası tarafından çekilen görüntülerde parlak ve büyük bir meteorun geminin önünden geçip okyanusun üzerinde parçalandığı görülüyor.

Siyah beyaz kaydedilmiş olmasına rağmen, meteorun aslında yeşil olduğu belirtildi. Köprü mürettebatı tarafından tespit edilen meteor gemideki bilim adamlarına bildirildi. Geminin 7/24 canlı görüntülerini kaydeden kamerası tarafından meteorun mükemmel bir şekilde yakalandığını görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

RV Investigator gemisindeki lider bilim insanı John Hooper, bu görüntüleri çekmenin şans eseri olduğunu söyledi. Hooper, “Canlı yayın görüntülerini incelerken gördüklerimiz bizi hayrete düşürdü, meteorun boyutu ve parlaklığı inanılmazdı. Görüntüleri izlemek harikaydı ve onu yakaladığımız için çok şanslıydık.” ifadelerini kullandı.

Check Also

Kabil’e Giden Ukrayna Tahliye Uçağı Kaçırıldı

Rus Haber Ajansı TASS, Kabil’e giden Ukrayna tahliye uçağının kaçırıldığını açıkladı. Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]