Amazon, 11 adet ikinci el Boeing 767-300 jeti aldı

Amazon, Delta ve WestJet’ten ikinci el 11 Boeing 767-300 jeti satın aldı. Anlaşma kapsamında uçaklar, 2022 itibariyle Amazon ağına katılacak.

Pandemi dönemince e-ticarete olan ilgi global olarak artarken, Amazon, Delta ve WestJet’ten ikinci el 11 Boeing 767-300 jeti satın aldı. Teslimat ağını günden güne genişleten e-ticaret devi, böylece ilk defa kendi uçaklarına kavuşmuş oldu. Şimdiye kadar uçak kiralamayı tercih eden Amazon’un en son Haziran ayında filosuna 12 yeni kargo uçağı eklediğini de belirtmekte fayda var.

2016’da kurulan Amazon Hava Yolu filosunun 2022 tarihine kadar 85 uçağa sahip olmayı planladığını hatırlatalım. Hatta 2019’da Morgan Stanley’nin AlphaWise analizinde ABD’deki Amazon teslimatlarının yarısının şirket tarafından gerçekleştirildiği belirtilmişti.

Aynı raporda kısa bir süre içinde toplam teslimat hacminde UPS ve FedEx’i geçmesi ön görülmüştü. Hatta Amazon’un 2022 itibariyle yılda 6.5 milyar paket teslimatı yapacağı tahmin edilirken, UPS’in yılda 5 milyar ve FedEX’in ise yılda 3.4 milyar paket teslimatı yapması bekleniyordu.

Check Also

Romanya bölgesi için profesyonel düzeyde lojistik çalışmaları

Uluslararası hizmet kalite standartları ve uygun fiyatlı hizmet skalasıyla dikkat çekmekte olan Saygınlar Nakliyat, oldukça …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]